Hakkımda

* 1973 Ankara Doğumluyum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi Ankara'da tamamladım. 

* Ankara Lisesi'nden sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ni hiç İngilizce bilmeden tercih ederek Matematik Bölümü'nden 1996'da mezun oldum.

* Üniversite öğrenciliği sırasında sınavlar, finaller arasında vakit buldukça İngilizce ve matematik dersleri, ODTÜ Bilgi-İşlem bünyesinde TTNET helpdesk görevi, Microsoft Works for Windows kitabının çeviri ekibinde bulunmak gibi faaliyetlerim oldu.

* Aynı zamanda üniversite öğrenciliği dönemimde 1992'de Internet ile tanışma şansı buldum. Türkiye'nin ilk internet kullanıcıları arasında sayılırım.

* Atatürk Hava Limanı'nda devam ettirdiğim Hava Trafik Kule Kontrolörlüğü görevimden şartlar gereği 2002'de istifa ederek yurt dışında 10 yıla yakın  yaşadım. 11 Eylül olayları sonrasına denk gelen bir dönemde bu kritik pozisyonun bana güler yüzünü göstermemesi neticesinde birkaç farklı alanda çeşitli pozisyonlarda görevler aldım. Bir anlamda kendimi İngilizce'ye verdim ve konuşmamı daha da ilerlettim.

* Yurt dışında bulunduğum süre içinde ülkenin en önemli mesleki eğitim kurumlarından  çeşitli sertifikalar aldım, kısa bir dönem yerel bir gazetede köşe yazıları yazdım.

* 2010 yılı sonunda Türkiye'ye dönüş yaptım. Bir süre yurt dışı eğitim danışmanlığı alanında kendi ofisimi kurdum ve idare ettim. Bir süre webdehersey.com üzerinden web tasarım, grafik tasarım, Birebir ve Online İngilizce eğitimleri, konuşma dersleri, çevirmenlik, sosyal medya gibi meşguliyetleri ürüttükten sonra halen bir akaryakıt dağıtım firmasında analiz ve mutabakat sorumlusu olarak görev yapmaktayım.

* Aşağıdaki Linkedİn profil sayfamdan (İngilizce) hakkımda daha detaylı bilgiler edinilebilir.

http://tr.linkedin.com/pub/nihat-ökmen/2a/221/390

3 comments:

  1. aferim la. daha düne kadar çaycıydın nerden çıktı şimdi bu kahve sevgisi?

    ReplyDelete
  2. daha dün kıroydun. allahın güdüllüsü seni :)

    ReplyDelete
  3. ula gudüllü insan bir web sayfasına bakar.

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...